Δράση για ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο

Στο πλαίσιο της αξιολόγησης σχολικών μονάδων και πιο συγκεκριμένα στον άξονα 3ο,« Σχέσεις μαθητών (μέσα από το διαδίκτυο )», η υπεύθυνη ομάδα εκπαιδευτικών του 4ου Γυμνασίου Κατερίνης διοργάνωσε στις 20-3-2024 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων  του σχολείου μας ενημέρωση-παρουσίαση με θέμα << Ασφαλής  πλοήγηση στο Διαδίκτυο >> .Την εισήγηση παρουσίασε ο Αστυνόμος Β κ.Τζάγκας Θεόδωρος με σκοπό  οι μαθητές μας να γνωρίσουν τους κινδύνους του Διαδικτύου και να προβληματιστούν για το πώς επηρεάζονται οι σχέσεις με τους συνομηλίκους τους .Ακολούθησε γόνιμος διάλογος .

Ευχαριστούμε θερμά  τον Αστυνομικό Διευθυντή Πιερίας κ. Κουκουσέλα Γεώργιο και  τον Αστυνόμο Β κ. Τζάγκα Θεόδωρο για την άμεση ανταπόκριση και την εποικοδομητική ενημέρωση.

Η υποδιευθύντρια
Παντελιάδου Αναστασία