Παρουσίαση απο΄το ΕΚΑΒ Πιερίας

Δελτίο τύπου

Στο πλαίσιο της αξιολόγησης σχολικών μονάδων και πιο συγκεκριμένα στον άξονα «σχολείο και κοινότητα», η αρμόδια ομάδα εκπαιδευτικών του 4ου Γυμνασίου Κατερίνης διοργάνωσε στις 13-3-2024 στο χώρο του σχολείου μας μια ενημέρωση-παρουσίαση από το ΕΚΑΒ Πιερίας προκειμένου οι μαθητές μας να γνωρίσουν τον τρόπο λειτουργίας και την αποστολή αυτού του φορέα. Η ενημερωτική δράση είχε θετικά αποτελέσματα όπως διαπιστώθηκε ύστερα από την επεξεργασία των σχετικών ερωτηματολογίων που διανεμήθηκαν σε μαθητές του σχολείου μας, πριν και μετά την παρουσίαση.

Το ΕΚΑΒ Πιερίας ανταποκρίθηκε άμεσα και αποτελεσματικά στην πρόσκλησή μας, παρά το φόρτο εργασίας του. Ευχαριστούμε θερμά  την προϊσταμένη του τομέα κ. Χαρίση Δέσποινα και τη διασώστρια κ. Φελέκη Δανάη για την άμεση ανταπόκριση και την εποικοδομητική ενημέρωση.

Δαλαμήτρα Ευανθία

Η συντονίστρια της ομάδας