Προγραμμα Αγωγής Υγείας 2023

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα αγωγής της υγείας, με τίτλο «Υγιεινή κατά την Έμμηνο Ρύση», παρουσιάστηκε την Παρασκευή 31 Μαρτίου στις μαθήτριες της Α΄ τάξης του σχολείου μας και την Τρίτη 25 Απριλίου στις μαθήτριες της Β΄τάξη .Το πρόγραμμα, το οποίο αφορά κυρίως στην ενημέρωση για την ατομική υγιεινή κατά τη διάρκεια της εμμήνου ρύσεως, υλοποιήθηκε από την κα Χρυσούλα  Ράπτη νοσηλεύτρια – εκπαιδεύτρια του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Ευχαριστούμε θερμά τον Πρόεδρο του Περιφερειακού Τμήματος Κατερίνης του Ε.Ε.Σ., Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Κίτρους,  Κατερίνης και Πλαταμώνος κ. Γεώργιο για την συμβολή του στην υλοποίηση Προγράμματος Αγωγής Υγείας.  Ιδιαιτέρως ευχαριστούμε την κα Ράπτη Χρυσούλα για τις πολύτιμες γνώσεις και συμβουλές σε θέματα Υγιεινής κατά την εποικοδομητική παρουσίαση του προγράμματος.

Εκ μέρους της σχολικής κοινότητας,

Η Αναπληρώτρια Διευθύντρια